Eurorepar Car Service Türkiye Fren Bakımı

Size en yakın noktayı bulun

Geri

FREN FREN

Frenlerinizi Kontrol Ettiniz mi?

Size en yakın Eurorepar Car Service noktasını bulmak için tıklayın.
 

Frenlerinizi düzenli olarak kontrol ettirin

Frenler, her türlü yol şartında aracınızın en önemli güvenlik elemanıdır.

Her frenlemede, ilgili parçalar yüksek basınca maruz kalır. Balata ve diskler arasında oluşan sürtünme bu parçaların ısınmasına neden olur. Bu ısı hem balata hem de disklerin kullanım ömrünü etkiler. Bu parçaların belirlenen minimum kalınlıkların altına düştüklerinde değiştirilmeleri gerekir.

 

Öneri Eurorepar Car Service

  • Fren balatalarınızın uzman teknisyenler tarafından kontrol edilmesi hayati önem taşır. Uzman teknisyenlerimiz balatalarınızı ayrıntılı olarak inceleyerek yapılması gereken işlemlerle ilgili size ayrıntılı bilgiler verir.

  • Eurorepar Car Service noktalarında, fren disklerinizi de kontrol ediyor ve gereği halinde değişimini öneriyoruz. Fren balatalarının zamanında değiştirilmesi, disklerin de ömrünü uzatmaktadır.

  • Fren pedalınız yumuşamaya ve fren mesafeniz uzamaya başlamışsa, en kısa zamanda frenlerinizi kontrol ettirmeniz gerekir.

  • Aşınan fren balata ve diskleri, aracınızın muayeneden kalmasına neden olabilir.

  • Fren sıvısı, fren sisteminin en önemli parçalarından biridir. Kaporta altında bulunan kontrol kapağından fren sıvısı seviyesi kontrol edilmelidir.

Sorularınız

Tambur fren, içinde bulunan balataların dışa doğru açılarak pabuçlara baskı uygulamasıyla aracın fren yapmasını sağlar. Disk frenler ise her iki yüzeyine baskı yapan balatalar aracılığıyla sürtünme kuvveti oluşturur ve aracın hızını düşürür.

Disk frenlerin performansı daha yüksek ve frenleme mesafesi daha kısa olduğundan çoğu aracın ön frenlerinde disk fren sistemi kullanılır.

icon-gear