Eurorepar Car Service Türkiye Yol Görüş Elemanları Bakımı

Size en yakın noktayı bulun

Geri

YOL GÖRÜŞ ELEMANLARI YOL GÖRÜŞ ELEMANLARI

Farlarınızı ve sileceklerinizi kontrol ettiniz mi?

Yolda giderken görebilemeniz ve görülebilmeniz gerekir. Uzun farlar, gündüz farları, fren lambası, sis farları ve sinyalleriniz, size en iyi yol görüşünü sunabilecek durumda olmalıdır. Far ayarı ve ampüllerin durumu araç muayenesinde dikkat edilen en önemli maddelerdir. Bozuk bir ampül muayenede sorun yaşamanıza neden olabilir.

Güvenli görüş için silecekler de büyük önem taşır. Ön camda yol görüşünü etkileyecek seviyede silecek izleri bulunması araç kullanırken sıkıntı yaşamanıza neden olur.

Öneri Eurorepar Car Service

  • Ön ve arka sileceklerinizi yılda bir kere değiştirmelisiniz.

  • Aracınızdaki tüm farlar ve aydınlatma elemanlarını düzenli olarak kontrol edin. Herbir farı tek tek açıp kapatın ve sorunsuz çalıştığından emin olmak için birkaç dakika açık bırakın.

  • Aracınıza uygun ebatlarda silecek kullandığınıza emin olun. Yanlış ebat silecek seçimi arızalara neden olabilir. Aracınıza en uygun silecek seçimi için Eurorepar Car Service noktanızdan bilgi alabilirsiniz.

  • Soğuk havada ön camınızda donma olduğunda, silecekleriniz donabilir veya cama yapışabilir. Camın buzu çözülmeden sileceklerinizi çalıştırırsanız onlara zarar verebilirsiniz. Bu nedenle sileceklerinizi çalıştırmadan önce camdaki buzların eridiğine emin olun.

Sorularınız

Xenon farlar yakın dönemden itibaren araçlarda kullanılmaya başlanmıştır. Halojen farlara kıyasla gün ışığına çok daha yakın ışık sağlarlar. Aynı zamanda daha güçlü ışık verirler ve geleneksel farlardan daha uzun ömürlüdürler.

Değiştirilmeleri gerektiğinde, halojen farlar için özel bir ampul kullanılır. Xenon gazı içeren bu ampüller, 20.000 voltluk akım çeker (Geleneksel ampuller 12V’ta çalışır.).

Teknisyenlerimiz, ihtiyacınız halinde halojen farlarınızı değiştirecektir.

icon-gear