Eurorepar Car Service Türkiye Süspansiyon Bakımı

Size en yakın noktayı bulun

Geri

SÜSPANSİYON SÜSPANSİYON

Süspansiyonlarınızla ilgili bir uzmandan destek alın

Aracınızın süspansiyon sistemi, süspansiyon kolları gibi pek çok farklı parçanın sorunsuz çalışmasına ihtiyaç duyar. Ancak, en önemli iki parça amortisör ve süspansiyon yayıdır. Genellikle, yaylar hasar görmedikleri sürece değiştirilmeye ihtiyaç duyulmaz. Öte yandan amortisörler sürekli hareket halinde olduklarından zaman içerisinde aşınırlar.

Eğer aracınızın yol tutuş ve kavramasında bir azalma hissediyorsanız aracınızı en yakın Eurorepar Car Service noktasına inceletebilirsiniz.

Öneri Eurorepar Car Service

  • Amortisörlerinizde bir kaçak olup olmadığını anlamak için bir görsel kontrol yeterlidir.

  • Yüksek miktarda aşınan amortisörler, lastiklerin üzerine aşırı yük binmesine ve daha erken aşınmalarına neden olabilir. Lastikleriniz erken aşınıyorsa amortisörlerinizi bir uzmana göstermenizi öneririz.

Sorularınız

İlk sırada gelen olasılık, amortisörlerinizin aşınmış veya hasar görmüş olmasıdır.  Doğru çalışan amortisörler araç kullanımı esnasında oluşabilecek çekmelere engel olur. Araç gövdenizin hareketleri belli bir noktaya kadar doğal olmakla beraber, araç yol tutuşunuzda ciddi azalmalar hissediyorsanız aracınızı bir uzman tarafından kontrol ettirmelisiniz.

Tüm süspansiyon sisteminin doğru çalışmaması halinde aracınız verim kaybı yaşayacaktır. Daha da önemlisi, sizin güvenlik risklerine açık hale gelmenizdir.

icon-gear