Eurorepar Car Service Türkiye Lastik Bakımı

Size en yakın noktayı bulun

Geri

LASTİKLER LASTİKLER

Lastik Kontrolü ve Değişimi

Size en yakın Eurorepar Car Service noktasını bulmak için tıklayın.
 

Lastikleriniz aracınızla yol arasındaki tek temas noktasıdır. Bu yüzden en önemli güvenlik elemanlarının başında gelir. Lastikleriniz, aracınızın ıslak ve buzlu zeminlerde yolda kalmasını, dönüş ve frenleme süresince yola tutunmanızı sağlar. Diş kalınlığı ve basınç seviyesi ile sürüş güvenliğinin yanında araç konforuna da doğrudan etki yapar.
 

Eurorepar Car Service noktaları için araç güvenliğiniz önceliklidir. Bütçeniz ne olursa olsun servis noktalarımız profesyonel önerileri, uygun fiyatlı ve geniş çaplı lastik gamıyla hizmetinizdedir.

 

Öneri Eurorepar Car Service

  • Lastik basınçlarınızı haftada en az bir kere, aracınızın kullanım kılavuzundaki basınç değerlerine göre kontrol etmenizi öneririz. Ayrıca uzun süreli yolculuklar ve ağır yük taşımanız gereken seyahatlerden önce de lastiklerinizin basıncını kontrol etmeniz çok önemlidir.

  • Aracınızın lastik basıncı, taşıdğı yük miktarına göre ayarlanmalıdır. Böylece lastiklerinizin erken aşınmasının önüne geçer ve daha konforlu bir sürüş yaşarsınız.

  • Aracınızın ön ve arka lastik basınçlarının doğru ve dengeli olmasına özen gösterin. Böylece lastik ve amortisörlerinizin erken aşınmasına engel olursunuz.

  • Lastik diş derinliğinizi düzenli olarak kontrol edin. Diş derinliğinizin yasal sınırların altında olması, muayene sırasında sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca, lastiklerinizde bulunan hasar ve ufak yarıkları da en kısa zamanda onarmanızı öneririz.

  • Aracınızın yedek lastiği varsa belli periyotlarla görsel kontrolünü yapmanız yedek lastiğe ihtiyacınız olduğunda sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Sorularınız

Lastik aşınması ve hatalı lastik basıncı, aracınızın yakıt tüketimine doğrudan etki eder. Düşük lastik basıncı yolla sürtünen yüzey oranını arttıracağından lastiklerin erken aşınmasına neden olur. Bu da yakıt tüketiminde 20%’ye varan artışlara neden olabilir. Benzer şekilde yüksek lastik basıncı da yakıt tüketiminizi olumsuz etkileyecektir. Aracınız için belirtilen (genellikle araç kapılarının içinde yer alan etiketlerde bulunan) lastik basınç değerlerini takip edin.

Lastik dişlerinizin aşınması da performansı etkiler. Aşınan lastik dişleri düşük yol tutuşu ve artan yakıt tüketimine neden olur (özellikle yüksek hızlarda).

icon-gear