Eurorepar Car Service Türkiye Klima Bakımı

Size en yakın noktayı bulun

Geri

KLİMA KLİMA

Klima kontrolü ve gaz dolumu

Herhangi bir buzdolabı gibi, klimanız da soğutucu gazlar kullanır. Bu gazlar bir tesisat içinde çevrilerek aracın soğutulmasını ve ısının dışarı atılmasını sağlar.

Klima sisteminiz oldukça karmaşıktır ve düzenli bakım gerektirir. Sistemin sorunsuz çalışması için kompresör, yoğuşturucu, evaporatör ve filtreler düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Klimanız sadece konforunuz için değil, güvenliğiniz için de önemlidir. Kış aylarında klimanız hem aracınızı ısıtır, hem de buğulanan veya buzlanan camlarınızı temizler. Dışarıda hava sıcaklığı ne olursa olsun, araç kabininizi istediğiniz sıcaklıkta tutmaya devam eder. Klima sistemi ayrıca toz ve polen gibi maddelerin aracınıza girmesine engel olur.

 

Öneri Eurorepar Car Service

  • Klima sisteminizi en azından birkaç haftada bir kullanmaya özen gösterin. Böylece sistemde kötü kokular oluşmasına ve aracınıza toz girişine engel olursunuz.

  • Klima gazınızı düzenli olarak değiştirmeniz bakteri oluşumunu ve kötü kokuların oluşmasını engeller. Verimli çalışma için yılda bir kere klima bakımını yaptırmanızı öneririz.

  • Aracınızı sıcak havada açık alanda park ettiyseniz, araca binmeden önce birkaç dakika bütün kapıları açarak beklemenizi öneririz. Böylece motor ve klima çalışmadan önce sıcak havanın tahliye edilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Sorularınız

Araç klima sistemleri oldukça karmaşık yapılardır. Dolayısıyla, bu sorunun birden fazla nedeni olabilir. Neyse ki, uzman teknisyenlerimiz sürekli onarımını yaptıkları klima sistemleri hakkında son derece bilgilidir ve ihtiyacınız olan çözümü en kısa zamanda sunmaya hazırdır. Sizi servis noktalarımıza bekliyoruz.

En yakın servis noktanız

icon-gear