Eurorepar Car Service Türkiye Akü Kampanyası

Size en yakın noktayı bulun

Geri

AKÜ AKÜ

Neden Akümü Değiştirmeliyim?

Akü, aracınızdaki tüm elektrikli ünitelere güç sağlayan en önemli parçalardan biridir. Marş motoru, farlar, silecekler, klima ve radyo aküden beslenen sistemlerdir. Akünün kendisi ise triger kayışı ile güç verilen alternatör tarafından şarj olur.

Ama her tip pil gibi aküler de kullanıldıkça aşınma ve verimde düşüş belirtileri gösterir.

Bu durumda, akünüzü yenisi ile değiştirmeniz gerekir.

Size en yakın Eurorepar Car Service noktasını bulmak için tıklayın.

Öneri Eurorepar Car Service

  • Aracınızı uzun süre çalıştırmamanız halinde, akünüz alternatör tarafından şarj edilemez ve elektrikli sistemlere yeterince güç sağlayamayabilir.

  • Kış aylarında, soğuk hava koşulları nedeniyle akü şarj seviyesi daha çabuk düşer. Aracınızda bir akü şarj bağlantı kablosu bulundururak bu tip durumlarda aracınızın yeniden çalıştırılmasını sağlayabilirsiniz.

  • Aracınızın triger kayışı değişim aralığını kullanım kılavuzundan teyit edin. Triger kayışının zamanında değiştirilmemesi ve hasar görmesi halinde, alternatör aküyü şarj edemeyecektir.

Sorularınız

Göstergenizde akü şarj cihazı yanıyorsa, akünüz şarj edilmiyor olabilir. Bunun nedeni alternatörünüzde yaşanan bir problem veya akünüzün değişim zamanının gelmiş olması olabilir.

Her durumda, akünüzün uzman bir teknisyen tarafından kontrol edilmesi gereklidir. Akünüzün tamamen boşalması durumunda aracınızı çalıştıramaz ve yola devam edemezsiniz.

icon-gear